Asus Vivobook X1504ZA Core i5 12th Gen Laptop
Price in Bangladesh
৳55,000
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳55,000 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 55,000
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1235U 12th Generation |
| Processor Speed | 12M Cache, up to 4.40 GHz |
| Screen Size | 15.6" FHD IPS-level Panel, LED Backlit, 60Hz refresh rate, 250nits Brightness, 45% NTSC Color Gamut, Anti-Glare Display |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVM Express Drive |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel Iris Xe 4GB |
| Audio/Speaker | Built-in speaker |
| Networking | Wi-Fi 6E 802.11ax, Bluetooth V5.3 |
| Webcam | 720p HD camera with Privacy Shutter |
| Battery | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 35.97 x 23.25 x 1.79 ~ 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.70 Kg |
| Series | Asus Vivobook |
📖 Overview
Asus Vivobook X1504ZA-NJ061 laptop is a powered by Intel Core i5-1235U 12th generation processor. It has 15.6-inch display that features FHD resolution, IPS-level Panel, LED Backlit, 60Hz refresh rate, 250nits brightness, 45% NTSC color gamut, and anti-glare display. It has 8GB DDR4 3200MHz RAM which makes multitasking work faster. It also has a 512GB NVM SSD that can store videos, and other data.
Be the first to review
Share your experience with Asus Vivobook X1504ZA Core i5 12th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★