Asus X450CC Pentium 5th Gen 4GB RAM 128GB SSD Laptop
-16%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 17%
৳12,000
৳ 10,000
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Pentium 5th Gen |
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| Screen Size | 14" |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in |
| Audio/Speaker | Stereo Speaker |
| Networking | Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi, USB, HDMI |
| Webcam | HD Webcam |
| Battery | 4 Cell Battery with 3 Hours Backup |
| Keyboard | Standard |
| Product Weight (Kg) | 2.2 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
Asus X450CC laptop comes with a 14-inch display that features Full HD resolution, a 16:9 aspect ratio, 60Hz refresh rate. It is powered by an Intel Pentium 5th Gen processor. This laptop includes 4GB DDR4 and 128GB M.2 storage capacity. This laptop has a 4-cell Li-ion battery, which can be used for more than 3 hours.
Be the first to review
Share your experience with Asus X450CC Pentium 5th Gen 4GB RAM 128GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★