Asus Zenbook 14 UX425JA Core i5 10th Gen 512GB NVMe SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳88,989
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G1 Processor |
| Processor Speed | 1.00 GHz up to 3.60 GHz, 6M Cache |
| Chipset | Intel UHD Graphics |
| Screen Size | 14" Full HD 1920 x 1080 Display |
| RAM | 8GB LPDDR4X RAM |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | Integrated |
| Audio/Speaker | Smart Amp Technology Built-in array microphone |
| Networking | Intel WiFi 6 with Gig+ (802.11ax) |
| Webcam | HD camera with IR function to support Windows Hello Without privacy shutter |
| Card Reader | Micro SD card reader |
| Battery | 67WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |
| Software | Windows 10 |
| Product Weight (Kg) | 1.17Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Asus Zenbook 14 comes with an Intel core i5 10th generation processor, 14" full HD display, 8GB RAM, 512GB SSD, 4-cell li-ion battery, Bluetooth, Wi-Fi, LAN connectivity & 13.9 x 319 x 208mm dimension.
Be the first to review
Share your experience with Asus Zenbook 14 UX425JA Core i5 10th Gen 512GB NVMe SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★