Dell Inspiron 15-3593 Core i3 10th Gen 1TB HDD Laptop
-19%
Price in Bangladesh
৳33,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-1005G1 10th Generation |
| Processor Speed | 1.20 GHz up to 3.40 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.6 Inch FHD |
| RAM | 4GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 1 TB |
| Disk Type | HDD |
| Optical Drive | Yes |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Headphone and Microphone Audio Jack |
| Networking | USB, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | HD 720p |
| Card Reader | Multi-Format SD Media Card Reader |
| Battery | 42Wh, 3-cell Lithium-Polymer Battery |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Extra Slot | Extra RAM Slot, Extra M.2 Slot |
| Dimensions (W x D x H) | 380.0 x 258.0 x 22.7 mm |
| Product Weight (Kg) | 2.20 Kg |
| Series | Dell Inspiron |
📖 Overview
This laptop is designed with an Anti-Glare LED-backlit non-touch display, a clear and bright image that's easy on the eyes, The 10th Generation Intel processor delivers incredible responsiveness smooth and seamless multitasking, and easy to carry with you everywhere. The laptop comes with 4GB DDR4 RAM and 1TB HDD storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with Dell Inspiron 15-3593 Core i3 10th Gen 1TB HDD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★