Dell Inspiron N4113 Core i3 3rd Gen 15.6" Laptop
-7%
Price in Bangladesh
৳12,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, 3.30 GHz |
| Screen Size | 15.6" HD WLED |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Optical Drive | DVD RW Drive with Dual Layer Support |
| Graphics Card | 2 GB Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers |
| Networking | Wireless LAN 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 |
| Webcam | 1.0 Megapixel HD Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 6 cell |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 64 bit |
| Extra Slot | 2 |
| Dimensions (W x D x H) | 342.9 x 243.84 x 30.48 mm |
| Product Weight (Kg) | 2.3 Kg |
| Series | Dell Inspiron |
📖 Overview
The Dell Inspiron N4113 laptop comes with a 15.6" HD WLED display. It has 4GB DDR4 RAM and 500GB HDD storage capacity. This laptop offers up to 3 hours of battery backup. Dell laptop is powered by Intel Core i3 3rd generation processor.
Be the first to review
Share your experience with Dell Inspiron N4113 Core i3 3rd Gen 15.6" Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★