Dell Latitude 13 3320 Core i7 11th Gen Laptop
-21%
Price in Bangladesh
৳35,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1165G7 11th Gen |
| Processor Speed | 4 Core, 8 Thread, 2.80 GHz to 4.70 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.3" Full HD IPS LED Backlit |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 512 GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers, Dual Array Microphone |
| Networking | Wi-Fi 6 802.11ax, Bluetooth 5.1 |
| Webcam | FHD Webcam |
| Card Reader | Micro SD Card Reader |
| Battery | 4-cell, 54 WHr, polymer, Express Charge Capable Battery |
| Keyboard | Standard Full Size Spill-Resistant Keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 30.596 x 20.4 x 1.636 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.6 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
The Dell Latitude 3320 laptop is powered by an i5 11th generation processor that ensures smooth operation and reliable performance for business tasks. It has 8GB DDR4 RAM which ensures you efficient multitasking while in use and works smoothly without any lag. This laptop also has 256GB SSD storage capacity to store files, documents and other applications.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 13 3320 Core i7 11th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★