Dell Latitude 3189 x360 Celeron 8th Gen Touch Laptop
-7%
Price in Bangladesh
৳16,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Quat Core Intel Celeron 8th Gen |
| Processor Speed | 3.80GHz Base Frequency |
| Screen Size | 12" 1366 x 768p Touchscreen Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Intel HD Graphics |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 7265 802.11AC Wi-Fi + BT 4.0 LE Wireless Card (2 x 2) |
| Card Reader | MicroSD Card Reader |
| Battery | Lithium Ion battery |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Ports | USB 3.1 Gen 1 Type-A, USB Type-C, 1 x HDMI, Gigabit Ethernet Port |
| Dimensions (W x D x H) | 14.29 x 11.42 x 3.78 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.44 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
The Dell Latitude 3189 x360 laptop has an 12" touchscreen display that can be used as a display for your needs. This laptop can be folded up to 360 degrees. It has 8GB RAM and 128GB M.2 SSD storage capacity. The Dell laptop is lightweight so you can take it anywhere.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3189 x360 Celeron 8th Gen Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★