Dell Latitude 3310 Core i3 8th Gen
-16%
Price in Bangladesh
৳17,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8145U 8th Gen |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Screen Size | 13.3" HD with 1366 x 768 pixels |
| RAM | 8GB DDR4-SDRAM |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Webcam | HD |
| Software | Windows 10 Pro |
| Dimensions (W x D x H) | 9.07 x 12.98 x 0.88 inches |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 3310 laptop arrives with an Intel Core i3 8th Gen processor with 2.1 GHz speed. In addition, this laptop includes a 13.3" HD with 1366 x 768 pixels screen, 8GB RAM, 256GB SSD, integrated Intel UHD Graphics 620, webcam, Wi-Fi, & Bluetooth connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3310 Core i3 8th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★