Dell Latitude 3310 Pentium 5405U Dual Core 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳14,999
from 1 seller
The lowest price of Dell latitude 3310 pentium 5405u dual core 8gb ram in Bangladesh is ৳14,999 only. Buy Dell latitude 3310 pentium 5405u dual core 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 14,999
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Pentium 5405U Dual Core |
| Processor Speed | Base Frequency. 2.30 GHz |
| Screen Size | 13.3″ inch display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Intel HD Audio |
| Networking | Wi-Fi and Bluetooth |
| Webcam | HD webcam |
| Battery | 2-3 Hours |
| Keyboard | Standard |
| Product Weight (Kg) | 1.4 kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 3310 laptop is powered by an Intel Pentium 5405U Dual Core processor that can generate a speed base frequency of 2.30 GHz. It has 13.3″ inch display. Also, this laptop has 8GB of RAM, 128GB of SSD, Intel HD graphics, and Intel HD audio. Moreover, it provides 2-3 Hours of battery life.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3310 Pentium 5405U Dual Core 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★