Dell Latitude 3410 Core i5 10th Gen 256GB SSD Laptop
Price in Bangladesh
৳32,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳32,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Adarsha Sadar, Comilla
৳ 32,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 10th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 1.60 GHz up to 4.20 GHz, 6M Cache |
| Screen Size | 14" FHD Anti-Glare Display |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD GPU |
| Audio/Speaker | Universal Audio Jack, and Microphone |
| Networking | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth 5.1, |
| Webcam | HD |
| Battery | 3 Cell ExpressCharge Capable Battery |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 12.85 x 8.91 x 0.72" |
| Product Weight (Kg) | 1.61Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 3410 laptop comes with a Core i5 10th generation processor that provides a turbo frequency of 4.20GHz and 6MB Intel Smart Cache. It has 16GB RAM and an Intel UHD GPU. This laptop is designed with 256GB SSD storage capacity, so you can store various videos, audio, and other files. It has Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax WiFi, 3 3-cell Express Charge battery, and an updated Bluetooth 5.1 function for seamless operation.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3410 Core i5 10th Gen 256GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★