Dell Latitude 3410 Core i5 10th Gen Laptop
-5%
Price Range in Bangladesh
from
৳33,500
to
৳34,000
across 2 sellers
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳33,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳34,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳35,500
৳ 33,500
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳38,000
৳ 34,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 1.60 GHz up to 4.20 GHz, 6M Cache |
| Screen Size | 14" FHD Anti-Glare Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD GPU |
| Audio/Speaker | Universal Audio Jack, and Microphone |
| Networking | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth 5.1, |
| Webcam | HD |
| Battery | 3 Cell ExpressCharge Capable Battery |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 12.85 x 8.91 x 0.72" |
| Product Weight (Kg) | 1.61Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
The Dell Latitude 3410 laptop comes with a Core i5 10th generation processor that provides a maximum turbo frequency of 4.20GHz and 6MB Intel smart cache. It includes 8GB RAM and an Intel UHD GPU. This laptop has a 512GB SSD storage capacity so that you can store various videos, audio, and other files. It has Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax WiFi and an updated Bluetooth 5.1 function for seamless operation.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3410 Core i5 10th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★