Dell Latitude 3510 Core i5 10th Gen 8GB RAM Laptop
-10%
Price in Bangladesh
৳25,990
from 1 seller
The lowest price of Dell latitude 3510 core i5 10th gen 8gb ram laptop in Bangladesh is ৳25,990 only. Buy Dell latitude 3510 core i5 10th gen 8gb ram laptop at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 10%
৳28,990
৳ 25,990
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10210U 10th Gneration |
| Processor Speed | 6M Cache, 1.60 GHz up to 4.20 GHz |
| Screen Size | 15.6" HD LED Display |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Universal Audio Jack, |
| Networking | Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-Band (2.4 & 5 GHz), Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 0.9 MP |
| Battery | 4 Cell 53Whr |
| Keyboard | Backlit |
| Dimensions (W x D x H) | 14.23 x 9.76 x 0.71" |
| Product Weight (Kg) | 1.9 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
The Dell Latitude 3510 laptop features a 15.6-inch LED, anti-glare display that offers crystal-clear visuals and stunning color accuracy, making graphics, photography, video editing, and other tasks perfect. This laptop is powered by an Intel Core i5 10th-generation processor and uses 8 GB DDR4 RAM which will provide fast speed and multitasking ability during the workload. The Dell Latitude 3510 laptop uses a backlit keyboard that can be typed well even in low light.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 3510 Core i5 10th Gen 8GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★