Dell Latitude 5320 Core i5 11th Gen 13.3" FHD
Price in Bangladesh
৳44,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳44,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 44,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Mini |
| Processor Type | Intel Core i5-1185G7 11th Gen Processor |
| Processor Speed | 12M Cache, 3.0 GHz up to 4.8 GHz |
| Screen Size | 13.3" FHD (1920 x 1080) Non-Touch, 300nits Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | High-definition Audio |
| Networking | USB-C, Thunderbolt, and HDMI |
| Card Reader | 1 microSD-card slot |
| Battery | 3 Cell 42Whr ExpressCharge Capable Battery |
| Keyboard | Single Point Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 0.67" x 12.04" x 8.17" |
| Product Weight (Kg) | 1.20kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude 5320 laptop comes with a powerful Intel Core i5-1185G7 11th Gen processor that has 12M Cache, 3.0 GHz up to 4.8 GHz processor speed. It features a 13.3-inch Non-Touch, 300 nits display with FHD (1920 x 1080) resolution. Moreover, it has some amazing features such as Wi-Fi 6 AX201 (2 x 2) 11ax 160MHz, Bluetooth 5.1, High-definition Audio, Single Point Backlit Keyboard, Free DoS OS. With its 8GB RAM (On Board) and 512GB SSD M.2 PCIe NVMe SSD storage gives a faster user experience.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 5320 Core i5 11th Gen 13.3" FHD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★