Dell Latitude 5410 Core i5 10th Gen 8GB RAM Lapatop
-25%
Price Range in Bangladesh
from
৳30,000
to
৳32,000
across 2 sellers
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳30,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳32,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 25%
৳40,000
৳ 30,000
Mirpur, Dhaka
৳ 32,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G7 10th Generation |
| Processor Speed | 1.6GHz base frequency & up to 4.2GHz turbo boost speed, 4 Core, 6MB Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" FHD Display |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | 256 GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | HD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Dual Stereo Speakers |
| Networking | Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth V5. |
| Webcam | Integrated HD Video Webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 3-Cell ExpressCharge, 42Whr |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Windows 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 12.71 x 8.50 x 0.8 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.48 Kg |
| Other Features | Dell Latitude |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
Dell Latitude 5410 laptop is a powered by Intel Core i5 10th generation processor. It has 8 GB DDR4 RAM, and 256 GB SSD storage capacity. The laptop comes with 14" FHD LED display. It has Intel Dual Band Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax, and Bluetooth V5 technology for network connectivity for faster internet browsing, video streaming and more. This Dell laptop is suitable for video editing, programming, office and other tasks.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 5410 Core i5 10th Gen 8GB RAM Lapatop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★