Kamalapur, Dhaka
Save 11%
৳42,000
৳ 37,500
-10%
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳37,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳38,000 based on condition and warranty.
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1135G7 11th Gen Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.60GHz, Turbo Boost Up to 2.71GHz, 3MB Cache |
| Chipset | Intel H110 |
| Screen Size | 14 inch FHD Display |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 PCIe NVM |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | Intel(R) Iris(R) Xe and 8GB shared Graphics |
| Audio/Speaker | Stereo speakers with Realtek Waves MaxxAudio Pro |
| Networking | Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | MicroSD-Card Slot |
| Battery | 3 Cell Type |
| Keyboard | Single Point, Backlit |
| Software | Windows |
| Extra Slot | Extra M.2 Slot |
| Dimensions (W x D x H) | 12.65 x 8.35 x 0.76" |
| Product Weight (Kg) | 1.37 Kg |
| Series | Dell Latitude |
Ok fine
Thank You Sir
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Dell.
No location data available for this page.