Dell Latitude 7275 2-in-1 Intel Core M7 Laptop
-3%
Price in Bangladesh
৳27,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core M7-6Y75 X2 |
| Processor Speed | Clock Speed 2.5GHz, 4MB Cache |
| Screen Size | 12.5" LED Touchscreen Display |
| RAM | 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 515 |
| Audio/Speaker | Premium Stereo Speakers |
| Networking | Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth, VGA, HDMI, USB2.0 |
| Webcam | 720p HD Webcam |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3-Cell Lithium-Polymer |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows |
| Ports | 2 x USB 3.0 Ports |
| Dimensions (W x D x H) | 11.45 x 7.59 x 0.67 inch |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 7275 2-in-1 business-class laptop has a 12.5 inches Ultra HD touchscreen display. This laptop is the lightest and thinnest so you can take it on any journey. You can keep it flipped in tablet mode for ease of use.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 7275 2-in-1 Intel Core M7 Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★