Dell Latitude 7400 Core i5 8th Gen Metal Body Touch
Price in Bangladesh
৳31,999
from 1 seller
The lowest price of Dell latitude 7400 core i5 8th gen metal body touch in Bangladesh is ৳31,999 only. Buy Dell latitude 7400 core i5 8th gen metal body touch at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 31,999
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8365U 8th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.10GHz |
| Screen Size | 14" FHD Touchscreen Display |
| RAM | 16GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Ultra HD 8GB |
| Audio/Speaker | High Quality Speakers |
| Networking | Intel Dual Band Wireless AC 9560 (802.11ac) 2x2, Bluetooth V5.0 |
| Webcam | IR Camera |
| Battery | 4-Cell 60Whr |
| Keyboard | Full Sized, Optional |
| Dimensions (W x D x H) | 319.77 x 199.9 x 14.89 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.36 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 7400 laptop comes with a full metal body & uses an Intel Core i5 8th generation processor with a maximum frequency of up to 4.10GHz. It includes 16GB RAM and 256GB SSD storage capacity. This laptop has a 4-cell 60Whr battery that provides long-time charging backup. Also, it includes a high-quality speaker and size standard keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 7400 Core i5 8th Gen Metal Body Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★