Mohammadpur, Dhaka
Save 14%
৳35,000
৳ 30,000
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳30,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available.
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i7-8650U 8th Gen |
| Processor Speed | 1.9Ghz 8mb Smart Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14" HD Anti Glare Screen Non-Touch |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 620 |
| Audio/Speaker | Stereo Speakers, Microphone |
| Networking | 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | 720Mp Hd Cam |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 4 cell, 3 hours |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Ports | 3 x USB 3.1 Gen 1 Port 1 x USB Type C Port HDMI Display Port |
| Extra Slot | Thunderbolt 3, Wedge Lock slot |
| Product Weight (Kg) | 1.3 Kg |
| Series | Dell Latitude |
Excellent performance
Thanks Sir
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Dell.
No location data available for this page.