Dell Latitude 9330 X360 2-in-1 Core i7 12th Gen Laptop
-23%
Price in Bangladesh
৳72,999
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳72,999 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 23%
৳95,000
৳ 72,999
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1260U 12th Gen |
| Processor Speed | 10 Core, 12MB Cache, up to 4.80 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 13.3 Inch QHD+ (2560 x 1600) Touch screen, IR Cam, Mic and Safe Shutter, Comfort View+, Intelligent Privacy |
| RAM | 16GB DDR5 5200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Extra M.2 Slot No |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics Shared |
| Audio/Speaker | 2W Dual Stereo Speakers |
| Networking | Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 720p HD Camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | Polymer, 3-Cell Battery Capacity 60 Wh |
| Keyboard | Single Point Keyboard English US with backlight |
| Software | Windows 11 Pro |
| Ports | 1 x HDMI 2.0 1 x USB 3.1 Gen 1 2 x Thunderbolt 4 (Supports DisplayPort and Power Delivery) |
| Dimensions (W x D x H) | Front Height: 8.43 mm Rear Height: 13.91mm Width: 310.59 mm Depth: 215.18 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.27 kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 9330 X360 2-in-1 laptop features a powerful Intel Core i7-1260U 12th generation processor that has 10 Core, 12MB Cache, and up to 4.80 GHz processor speed. It has 13.3 Inch QHD+ (2560 x 1600) Touch screen display with IR Cam, Mic and Safe Shutter, Comfort View+, and Intelligent Privacy. This laptop comes with a large 16GB DDR5 5200MHz RAM with 512GB NVMe SSD Hard Disk and Intel Iris Xe Shared Graphics gives a smoother and faster performance.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 9330 X360 2-in-1 Core i7 12th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★