Dell Latitude 9410 Core i5 10th Gen 2-in-1 Laptop
Price in Bangladesh
৳46,999
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳46,999 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 46,999
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10610U 10th Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, 1.80 GHz up to 4.90 GHz |
| Screen Size | 14" FHD 4K Supported |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | 1 x 1/8" / 3.5 mm Headphone/Microphone Input/Output |
| Networking | Wi-Fi 6 (802.11ax); Dual-Band (2.4 & 5 GHz),Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 720p HD webcam |
| Battery | 52Wh, Lithium-Ion Polymer (LiPo), 3-Cell |
| Keyboard | Notebook Keyboard with Backlit |
| Software | Standard |
| Dimensions (W x D x H) | 319.77 x 199.9 x 14.89 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.36 kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 9410 laptop arrives with an Intel Core i5 10th generation processor that can reach up to 4.90 GHz top speed with an 8 MB cache. Besides, this laptop includes a 14" 4K supported display, 16GB DDR4 RAM, 512GB NVMe SSD, Intel 8GB graphics, LAN, Wi-Fi & Bluetooth connectivity. Also, it has a 52Wh, 3-Cell Lithium-Ion Polymer battery for a long-lasting performance in a single charge.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 9410 Core i5 10th Gen 2-in-1 Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★