Dell Latitude E7470 Core i7 6th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳19,500
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳19,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 11%
৳22,000
৳ 19,500
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i7 6th Generation |
| Processor Speed | 3.0 GHz Clock Speed |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14 inch |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Networking | WiFi / LAN / Bluetooth and HDMI |
| Webcam | Yes |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 4 Cell Li-Po Type, up to 3 to 4 hours backup |
| Software | Windows |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude E7470 laptop has some amazing features such as i7 6th generation super-fast 3GHz clock speed processor. It has 128GB SSD, 8GB DDR3 RAM. This Dell laptop features 14" display clear display, and battery backup up to 3 to 4 hours.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude E7470 Core i7 6th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★