Dell Optiplex 3020 Core i5 4GB RAM 500GB HDD Mini Tower PC
-3%
Price in Bangladesh
৳12,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4590 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Intel H81 Chipset |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 500GB 7200rpm SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Optical Drive | Dell SATA 16X SuperMulti DVD-RW |
| Audio / Speaker | On-Board |
| Networking | Gigabit LAN |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | Mid Tower Casing |
📖 Overview
Dell Optiplex 3020 desktop computer has Intel Core i5-4590 4th generation processor, 500 GB SATA hard disk, Intel H81 chipset motherboard, 4GB DDR3 RAM, Dell SATA 16X SuperMulti DVD-RW.
Be the first to review
Share your experience with Dell Optiplex 3020 Core i5 4GB RAM 500GB HDD Mini Tower PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★