ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳19,500
৳ 18,500
-5%
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 6th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.20 GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Intel H110 Chipset |
| Monitor | Dell 18.5" LED |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 530 |
| Optical Drive | DVD R/W |
| Networking | Integrated Realtek RTL8151GD, Ethernet LAN 10/100/1000 |
| Keyboard | Hi Power 1X |
| Mouse | Dell USB Optical Mouse |
| Casing | Dell Mid Tower |
| Software | Windows |
Vary good products
Thank you
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Dell.
No location data available for this page.