Dell Optiplex 3050 MT i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 14,500
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6500 |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.20 GHz up to 3.60 GHz |
| Main Board | Intel B250 |
| RAM | 8 GB DDR4 RAM |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Integrated Intel Graphics |
| Optical Drive | Dell DVD R/W |
| Audio / Speaker | Internal Dell Business Audio Speaker, Dell Sound System |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Casing | Dell |
📖 Overview
Dell Optiplex 3050 MT brand PC has an Intel core i5 6th generation processor, 8GB RAM, 256GB hard disk drive, DVD R/W, Dell USB Optical Mouse, mouse, and casing.
Be the first to review
Share your experience with Dell Optiplex 3050 MT i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★