Dell Optiplex 7010 Core i7 3rd Gen 256GB SSD PC
Price in Bangladesh
৳14,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Processor Type | Intel Core i7-3770 3rd Generation |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 3.90 GHz |
| Main Board | Q77 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 2GB |
| Optical Drive | DVD Writer |
| Casing | Dell |
| Software | Windows |
📖 Overview
The Dell Optiplex 7010 gaming desktop comes with an Intel Core i7 3rd generation processor with a maximum clock speed of 3.90 GHz and 8M cache. It has 16GB DDR3 RAM and 256GB SSD storage capacity. Free Fire games, video editing, and other simple tasks can be done with this desktop.
Be the first to review
Share your experience with Dell Optiplex 7010 Core i7 3rd Gen 256GB SSD PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★