Dell Vostro 3670 MT i3 8th Gen 4GB / 1TB+128GB Brand PC
Price in Bangladesh
৳28,500
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳28,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 28,500
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-8100 8th Generation Processor |
| Processor Speed | 3.6 GHz, 6 MB Cache, 4 Cores, 8 Threads |
| Main Board | Intel B360 Chipset |
| Monitor | Dell 18.5" Widescreen LED Backlight Monitor |
| RAM | 4 GB 2400 MHz DDR4L RAM |
| Hard Disk | 1 TB 7200 RPM SATA HDD + 128GB SSD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | DVD R/W |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi, Bluetooth |
| Keyboard | Dell USB Keyboard |
| Mouse | Dell Optical Mouse |
📖 Overview
Dell Vostro 3670 MT brand PC has an Intel core i3 8th generation processor, 4GB RAM, 1000GB hard disk drive, 128GB SSD, Dell 18.5 inch LED monitor, DVD r/w, Dell keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Dell Vostro 3670 MT i3 8th Gen 4GB / 1TB+128GB Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★