Dell Vostro 3910 MT Core i5 12th Gen Brand PC
-7%
Price in Bangladesh
৳59,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 12th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 2.5 GHz to 4.0 GHz, 18 MB Cache |
| Main Board | Intel B660 Chipse |
| Monitor | N/A |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | 1 x Audio line-out port |
| Networking | Ethernet RJ-45 |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Casing | Dell Brand Atx Tharmal |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Dell Vostro 3910 is a mid-tower brand PC that has a 256 GB Nvme SSD that will provide enough storage space for important documents, files, and applications and 8GB DDR4 RAM will provide responsive performance for daily tasks. The dell PC comes with Intel Core i3 12th generation processor which generates speeds of 2.5 GHz to 4.0 GHz. It includes a USB Keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Dell Vostro 3910 MT Core i5 12th Gen Brand PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★