Desktop PC 17" LED Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳10,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed | Clock Speed 3.0GHz |
| Main Board | Gigabyte 41 |
| Monitor | Gigasonic 17'' |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 500 GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In On Board 2GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | Speaker Built In |
| Keyboard | Xtreme KB6109 |
| Mouse | Fastkey SN-01 |
| Modem | 4G Support |
| Casing | Apollo DX |
📖 Overview
This desktop PC has an Intel Pentium Core 2 Duo processor that can generate a clock speed of 3.0GHz. In addition, it has 4GB of random access memory, a 500GB hard disk drive, an Xtreme KB6109 keyboard, and a mouse. Apparently, it has a 17" LED display.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC 17" LED Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★