Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM & 128GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳7,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram & 128gb ssd in Bangladesh is ৳7,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram & 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳8,500
৳ 7,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | 3.80GHz Turbo Boost Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB RAM |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 1GB Intel HD On Board |
| Optical Drive | Yes |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Mouse |
| Casing | NJ Casing Trubo with Power Supply |
📖 Overview
This desktop computer has an Intel Core i3 4th generation processor that can produce a clock speed of 3.80GHz. In addition, it has 8GB RAM, 28GB SSD drive capacity, NJ casing, and a Gigabyte H81 motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM & 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★