Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 3M Cache |
| Main Board | Intel Chip H81 |
| Monitor | Gigasonic 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop computer arrives with an Intel Chip H81 motherboard, an Intel Core i3 4th generation processor that provides base frequency of 3.40GHz and 3MB cache, 8GB DDR3 RAM, and 128GB SSD, a Gigasonic 17-inch monitor, a USB Standard keyboard, and an ATX Casing with Power Supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★