Desktop Computer Core i3 6th Gen with 4GB RAM 120GB SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳13,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6100 6th Generation |
| Processor Speed | 3.70 GHz Base Frequency, 3M Cache |
| Main Board | Gigabyte H110M |
| Monitor | Hi-Power 19 Inch LED |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | SSD-120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Bult-in |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB View One |
| Mouse | USB Optical |
| Casing | Gaming Look |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i3 6th generation processor, Hi-Power 19 inch LED monitor, black color power supply, USB view one keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Computer Core i3 6th Gen with 4GB RAM 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★