Desktop PC Core i3 6th Gen 19" LED 16GB RAM & 1TB HDD
Price in Bangladesh
৳15,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 19" led 16gb ram & 1tb hdd in Bangladesh is ৳15,800 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 19" led 16gb ram & 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 15,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6100 6th gen |
| Processor Speed | 3.60GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H-110 |
| Monitor | HP 19'' LED used |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | Realtek HD port |
| Networking | 100 / 1000 MBPS port |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO ATX Casing |
| Software | Default OS |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3 6th generation processor, which delivers a clock speed of 3.60GHz, ensuring smooth and lag-free performance. Additionally, it includes a 19" LED screen, an Intel Gigabyte H-110 motherboard, 16GB RAM, a 1TB HDD, 8GB Built-In on-board graphics, and an OVO ATX Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 19" LED 16GB RAM & 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★