Desktop Computer Intel Dual Core 4th Gen 4GB RAM
-26%
Price in Bangladesh
৳9,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Dual Core 4th Gen Processor G3260 |
| Processor Speed | 3M Cache, 3.3 GHz |
| Main Board | Asus H81M-K |
| Monitor | No |
| RAM | 4 GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in |
| Optical Drive | DVD R/W |
| Networking | LAN Ethernet |
| Keyboard | Standard USB |
| Mouse | Standard USB Mouse |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Free DOS |
📖 Overview
Desktop computer has Intel dual core 4th generation processor,
Asus H81M-K motherboard, 4GB DDR3 1333MHz RAM, 500GB SATA hard disk drive, DVD R/W, USB optical mouse and
standard keyboard, ATX thermal casing.
Asus H81M-K motherboard, 4GB DDR3 1333MHz RAM, 500GB SATA hard disk drive, DVD R/W, USB optical mouse and
standard keyboard, ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Computer Intel Dual Core 4th Gen 4GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★