Desktop Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD Budget Tower PC
-15%
Price in Bangladesh
৳5,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop core 2 duo 4gb ram 500gb hdd budget tower pc in Bangladesh is ৳5,500 only. Buy Desktop core 2 duo 4gb ram 500gb hdd budget tower pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳6,500
৳ 5,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core 2 Duo E7400 |
| Processor Speed | 3M Cache, 2.80 GHz, 1066 MHz FSB |
| Main Board | Gigabyte |
| Monitor | No |
| RAM | 4GB DDR3 13333 BUS |
| Hard Disk | 500GB SATA Samsung |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Port |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Perfect USB |
| Mouse | Perfect USB |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Standard Casing |
📖 Overview
This computer PC has intel core 2 duo processor, 4GB RAM, 500GB HDD, shared graphics, ATX casing, keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD Budget Tower PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★