Desktop Pc Core i3 2nd Gen 4GB RAM 128GB SSD
-18%
Price in Bangladesh
৳8,899
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳8,899 only. Buy Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 18%
৳10,900
৳ 8,899
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-2120 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.10 GHz Base Frequency, 3 MB Intel Smart Cache, 4 of Threads |
| Main Board | Esonic -H61 |
| Monitor | HP 19Inch LED Full Fresh Monitor |
| RAM | 4 GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | USB / Wi-Fi / LAN Port |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Modem | 4G Support |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows |
| Other Features | Home Delivery All Bangladesh Available |
📖 Overview
This Desktop PC features an Esonic H61 motherboard, 4GB DDR3 1600 bus RAM, 128GB SSD, 2GB Built-In on-board HD graphics, a New Gigasonic Soft Keyboard, an ATX Strong Casing, and a New HP M10 Wired Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Pc Core i3 2nd Gen 4GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★