Desktop Core i3 3rd Gen 500GB HDD 4GB RAM 1GB Graphics PC
-17%
Price in Bangladesh
৳7,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i3 3rd gen 500gb hdd 4gb ram 1gb graphics pc in Bangladesh is ৳7,000 only. Buy Desktop core i3 3rd gen 500gb hdd 4gb ram 1gb graphics pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳8,500
৳ 7,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 3240 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.40GHz Clock Speed |
| Main Board | Intel Chip H61M |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1 GB Built In Graphics Card |
| Audio / Speaker | HD Audio Realtek |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | Optical USB |
| Modem | Support USB 3G/4G |
| Casing | Casing ATX with Power Supply |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i3 3rd generation processor, 500GB hard disk, 4GB computer RAM, 1GB graphics card, Intel motherboard, ATX casing box, USB keyboard and optical mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 3rd Gen 500GB HDD 4GB RAM 1GB Graphics PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★