Desktop PC Core i3 4th Gen 16GB RAM / 256GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳11,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳11,800 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 12%
৳13,400
৳ 11,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4130 4th Gen |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus-H 81 |
| RAM | 16GB DDR-3 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Casing | Gigasonci ATX Lighting Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC has a Core i3 4th generation processor, up to 3.00GHz Processor Speed, 16GB DDR3 1600 MHz RAM, 256GB SSD, 2GB built-in on HD Board Graphics, and Gigasonci ATX Lighting Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★