Desktop Core i3 7th Gen 128GB SATA SSD PC
-8%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i3 7th gen 128gb sata ssd pc in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop core i3 7th gen 128gb sata ssd pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳11,500
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-7100 7th Generation |
| Processor Speed | 3 MB Cache, 3.90 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M-H Micro ATX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Mouse | Optical Mouse |
| Casing | ATX Thermal Casing With Gaming Look |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop computer has Intel core i3 7th generation processor, Gigabyte GA-H110M-H Micro ATX Motherboard, 8 GB DDR4 RAM, 128GB SATA SSD, ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 7th Gen 128GB SATA SSD PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★