Desktop PC Core i5 2nd Gen 4GB RAM
Price in Bangladesh
৳13,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram in Bangladesh is ৳13,800 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 4gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2nd Generation |
| Processor Speed | 6M Cache / Up to 3.20 GHz Clock Speed |
| Main Board | HP H61 |
| Monitor | HP 19 LED Full Fresh |
| RAM | 4GB RAM |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP USB |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Software | Default OS |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel core i5 2nd generation processor, Up to 3.20 GHz Clock Speed, 4GB RAM, 500GB HDD drive, HP H61 motherboard, Hi-PowerKeyboard, and HP USB Mouse
.
.
4.0
★★★★☆
4 reviews
R
Sajjad Sakib
20 July 2020 12.13 PM
Overall
★★★☆☆
Ami Chittagong thaki Kinte chaile uapy ki?
R
Md Rayhan Shuvo
25 June 2020 05.03 PM
Overall
★★★★★
ami kinte chai/ ata ki only pc na full desktop
R
Md Rayhan Shuvo
25 June 2020 05.02 PM
Overall
★★★★★
price ki fixed
R
Monsur Alam
19 May 2020 11.02 AM
Overall
★★★★★
Nice CPU...Do u have monthly installment facility?
Please call at the showroom number for details.