Desktop Core i5 2nd Gen 8GB RAM Tower PC
-12%
Price in Bangladesh
৳7,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 2nd gen 8gb ram tower pc in Bangladesh is ৳7,000 only. Buy Desktop core i5 2nd gen 8gb ram tower pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳8,000
৳ 7,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2500 2nd Gen |
| Processor Speed | 2.60GHz, 6Mb Cache |
| Main Board | H61 Intel |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500 GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | Optical USB |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has intel core i5 2nd gen processor, 8GB desktop RAM, 500GB HDD, Asus H61 Series motherboard, Intel HD Graphics 2000, ATX thermal casing, standard keyboard, and optical mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 2nd Gen 8GB RAM Tower PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★