Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM 1TB SSD
Price in Bangladesh
৳12,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram 1tb ssd in Bangladesh is ৳12,999 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram 1tb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 12,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus-H81 |
| RAM | 16GB DDR3 |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP USB |
| Casing | OVO |
📖 Overview
This Desktop PC offers an Intel core i5 4th generation processor which provides high performance while working. It comes with an OVO band casing and an Asus-H81 motherboard. Also, it has 16GB DDR3 RAM, 1TB SSD, and an 8GB Build In On HD Board Graphics.
3.0
★★★☆☆
1 review
R
Ahmad Abdullah Bin Wadud
26 April 2021 04.49 PM
Overall
★★★☆☆
প্রসেসর মডেল কতো?