Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 120GB SSD
-28%
Price in Bangladesh
৳8,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 120gb ssd in Bangladesh is ৳8,200 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 29%
৳11,500
৳ 8,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 3.60GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| RAM | 8GB DDR3 RAM |
| Hard Disk | 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 2GB |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Giga Sonic Mini thermal Black Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i5 4th Gen processor, Gigabyte H81 Main Board, 8GB DDR3 RAM, 120GB SSD, Giga Sonic Mini thermal Black Casing, USB Standard keyboard & mouse, 2GB Built-In On Board graphics, etc.
5.0
★★★★★
1 review
Q
shadhin roy
14 April 2025 08.10 PM
কিভাবে ওডার করবো।কোনো warinty আছে।
স্যার, সেলারের সাথে যোগাযোগ করুন।
R
shoppingtrack. com
19 August 2024 05.55 PM
Overall
★★★★★
আলহামদুল্লিলাহ খুব ভালো কম্পিউটার
ধন্যবাদ আপনার সুন্দর মতামতের জন্য