Desktop Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD 21.5" Monitor
-10%
Price in Bangladesh
৳22,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 7th gen 8gb ram 256gb ssd 21.5" monitor in Bangladesh is ৳22,000 only. Buy Desktop core i5 7th gen 8gb ram 256gb ssd 21.5" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳24,500
৳ 22,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.00 GHz Up To 3.50 GHz |
| Main Board | Gigabyte H110 |
| Monitor | Value Top t22bf 21.5 inch FHD LED monitor |
| RAM | 8GB RAM |
| Hard Disk | 256GB SSD Drive SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Optical Drive | 3 x Audio Jacks |
| Audio / Speaker | Realtek 2.5GbE LAN chip |
| Keyboard | USB |
| Mouse | USB |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows10 |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 7th generation processor, Intel HD 630 graphics card, 8GB RAM, 256GB SSD, value top t22bf 21.5-inch FHD LED monitor, ATX casing, power supply, DVD writer, USB keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD 21.5" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★