Desktop Core i5 7th Gen 8GB RAM PC with 19" LED Monitor
-5%
Price in Bangladesh
৳17,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 7th gen 8gb ram pc with 19" led monitor in Bangladesh is ৳17,000 only. Buy Desktop core i5 7th gen 8gb ram pc with 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳18,000
৳ 17,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.00 GHz Up To 3.50 GHz |
| Main Board | Intel 110 Chipset |
| Monitor | China 19 Inch LED HD |
| RAM | 8GB DDR4 2400 MHz |
| Hard Disk | Ramsta 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 630 |
| Networking | Yes |
| Keyboard | USB |
| Mouse | USB |
| Modem | 2G / 3G / 4G Supported |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
Desktop gaming PC has Intel core i5 7th generation processor, dedicated PC graphics card, 8GB RAM, Ramsta 120GB SSD, ATX casing, power supply, DVD writer, USB keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 7th Gen 8GB RAM PC with 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★