Desktop PC Core i7 4th Gen Atlas 22" LED Monitor
-20%
Price in Bangladesh
৳17,900
from 1 seller
The lowest price of Intel in Bangladesh is ৳17,900 only. Buy Intel at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 20%
৳22,400
৳ 17,900
📋 Intel Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core-i7 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40GHz with 4MB Cache |
| Main Board | H81 |
| Monitor | Atlas 22" LED |
| RAM | A-data DDR-3 1600MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Keyboard | RGB Standard |
| Mouse | RGB Standard |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a processor of Intel core i7 4th generation which is capable of delivering 3.40 GHz base frequency. Here, the 4MB cache ensures smoothness while browsing on the internet. It offers an Atlas 22-inch LED monitor. Additionally, the PC contains 8GB DDR3 RAM, an H81 motherboard, and a 256GB SSD.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen Atlas 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★