Desktop Custom PC Intel Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD
-15%
Price in Bangladesh
৳6,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core 2 Duo E7400 |
| Processor Speed | 3GHz speed and 3MB cache |
| Main Board | Esonic G41 DDR3 |
| Monitor | Monitor not included |
| RAM | 4GB DDR3 13333 BUS |
| Hard Disk | 500GB 7200RPM SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | Realtek HD port |
| Networking | 10 / 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB standard keyboard |
| Mouse | USB standard mouse |
| Modem | 2G / 3G / 4G Suppoet |
| Casing | ATX standard casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop computer PC has Intel Core 2 Duo processor, Esonic G41 DDR3 motherboard, 4GB DDR3 RAM, 500GB SATA hard disk drive, USB standard keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Custom PC Intel Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★