Desktop Dual Core PC 4th Generation 4GB RAM 500GB HDD
-11%
Price in Bangladesh
৳8,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Dual Core 4th Gen G3240 Processor |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Main Board | Asus H81M-K |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 1333Mhz |
| Hard Disk | 500 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in Graphics |
| Audio / Speaker | Built in |
| Networking | 10/100/1000Mbps |
| Keyboard | USB Wired Keyboard |
| Mouse | USB Wired Gaming |
| Modem | 2G/3G |
| Casing | Standard Thermal |
| Software | Free DOS |
📖 Overview
The desktop computer has an Intel dual-core 4th generation processor, Asus H81M-K motherboard, 4GB DDR3 RAM, 500 GB SATA hard disk, USB wired mouse, and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Dual Core PC 4th Generation 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★