Gaming PC Core i5 9th Gen 16GB RAM & 256GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 9th gen 16gb ram & 256gb ssd in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy Gaming pc core i5 9th gen 16gb ram & 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳23,500
৳ 20,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 9th Generation 9400 |
| Processor Speed | 9M Cache, up to 4.10 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-310M |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | SSD 256GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Intel HD 610 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | USB Giga Sonic |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | 3G/4Gb Modem Support |
| Casing | Xpress Brand / Giga sonic |
📖 Overview
This computer has an Intel i5 processor from the 9th generation that can run up to 4.10GHz with 9M cache. It comes with a Gigabyte H-310M motherboard, 16GB DDR4 RAM, a 256GB SSD, and a Giga sonic USB keyboard and Lenovo mouse. It also includes an Xpress Brand/Giga sonic casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 9th Gen 16GB RAM & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★