Gaming PC Core i5 9th Gen 22" V22FHD 250GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳31,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 9th gen 22" v22fhd 250gb ssd in Bangladesh is ৳31,000 only. Buy Gaming pc core i5 9th gen 22" v22fhd 250gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳32,500
৳ 31,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-9400F 9th Generation |
| Processor Speed | 9M Cache, up to 4.10 GHz |
| Main Board | Intel Chip H-310M |
| Monitor | Value top T22VF 21.5" FHD LED monitor |
| RAM | 8GB DDR4 2400 Bus |
| Hard Disk | 250GB SSD HP |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Realtek High Definition Audio |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Giga sonic |
| Mouse | Giga sonic |
| Modem | 3G/4G Modem Support |
| Casing | RGB Gaming Casing 3 Fan |
📖 Overview
This gaming PC arrives with an intel core i5 9 generation processor which is capable of delivering 4.10GHz turbo boost frequency with 9M cache. In addition, this PC includes a package of a Value top T22VF 21.5" monitor, 8GB RAM, 250GB SSD, built-in graphics that are integrated with the processor, and RGB gaming casing that contains 3 fans.
5.0
★★★★★
1 review
R
Mohammad Gani
11 August 2020 09.55 PM
Overall
★★★★★
available ace?