Desktop Intel Core i3 7th Gen 4GB RAM 500GB HDD Office PC
-9%
Price in Bangladesh
৳9,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop intel core i3 7th gen 4gb ram 500gb hdd office pc in Bangladesh is ৳9,500 only. Buy Desktop intel core i3 7th gen 4gb ram 500gb hdd office pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳10,500
৳ 9,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-7100T 7th Generation |
| Processor Speed | 3.9 GHz Base Frequency |
| Main Board | Gigabyte H-110 |
| RAM | 4GB DDR4 |
| Hard Disk | Western Digital 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD 530 Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port |
| Networking | 10/100/1000 Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Optical Mouse |
| Casing | AtX Thermal Casing with Power Supply |
📖 Overview
Desktop office PC has Intel core i3 7th generation processor, 4 GB desktop PC RAM, 500 GB SATA hard disk drive, ATX thermal casing, mouse and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Intel Core i3 7th Gen 4GB RAM 500GB HDD Office PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★